Homeopati Uygulaması Hakkında Bilgilendirme

19. yüzyılın başlarında Alman doktor ve eczacı Samuel Hahnemann tarafından ortaya çıkarılan Homeopati uygulaması bir tedavi yöntemidir. Söylemesi zahmetli ama günümüzde sık duyulan kelimelerden biri olan Homeopati benzerin benzerle tedavisi olarak da biliniyor. Günümüzde tıbbin çözemediği ya da yetersiz kaldığı anlarda Homeopatiden fayda gören insanları görebilmek artık mümkün.

Homeopati Nedir?

Hastalığınız, yaşınız ya da cinsiyetiniz ne olursa olsun tedavi yöntemi tamamen sizin bünyenize göre seçiliyor. Herkese farklı yaklaşılıyor ve kesinlikle tedavi yöntemleri de başka oluyor. Uzmanlıklara ayrılmayan Homeopati’de her çeşit insana, hayvana ve hastalığa bakabilmek mümkün oluyor. Vücudun kendini doğal olarak iyileştirmesine yardım etmesi ile başarıya ulaşan Homeopati Türkiye’de yeni yeni duyuluyor.

Homeopati Ne Yapar?

Homeopati sizin doğumunuzdan yaşadığınız ana kadar yaşadığınız tüm olayları ve problemleri duymak ister. Detay sorulardan sonra vücudunuzda yaşadığınız problemi saptayan homeopat gerekli ilacı hazırlıyor ve size veriyor. Burada önemli olan ayrıntı ise herkese aynı ilacın verilmiyor olması. Kişiye özel hazırlanan bu ilaçlar kişinin iç durumu ve biyolojik durumuyla yoğrulduktan sonra hazırlanıyor. Örnek olarak birkaç olaydan bahsetmekte fayda var.

Ülser hastası 3 kişi düşünün. Şuanda bir hastahaneye gitseniz ülser için aynı ilacı yazar ve hepsine aynı ilacı verirler. Ancak, hemopati hastalığın oluşma sürecine de inerek hastalığın yarattığı etkiden diğer problemlere kadar her şeyi inceliyor. Üzgün olduğunuzda ülseriniz azıyorsa ancak diğer hastanın fasulye yediğinde ülseri azıyorsa bu iki kişinin ilacı aynı olmamalı diyor homeopati. Aynı zamanda hem ülseriniz, hem astımınız hem de depresyonunuz varsa da homeopati tek bir ilaçla bu sorunlarınızı çözüme kavuşturabiliyor.

Homeopati Tedavi Süreci Nasıl İşler?

Ortalama 2 saat civarı süren homeopati seansları esnasında kişinin kişilik özellikleri belirleniyor ve hayatı hakkında bilgi ediniliyor.  Sizin tüm rahatsızlıklarınız hatta korkularınız da belirlendikten sonra homepatınız sizin için en uygun ilacı hazırlamaya koyuluyor. Doğal özlerin binlerce kez seyreltildiği ve çalkalandığı homepati ilaçları şimdiki eczanelerde satılan ilaçlardan çok farklı. Hiçbir yan etkisi bulunmayan homepati ilaçları en ağır hastalarda bile kullanılabiliyor. Özellikle probiyotik içeren ilaçlar ile tedavi sağlanmaktadır.

Yani kısacası kalp damarlarımda tıkanıklık var prostat kanseriyim gibi sebeplerde size ilaç yazılmamazlık edilmiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir